כשיאיר היה בן 5 חודשים, מצאתי את עצמי, יושבת עם שני הבנים הגדולים שלי כמעט שעה כל לילה עד שנרדמו.

לא הספקתי להכנס לישון וכבר הייתי צריכה לקום להניק, יאיר התעורר כל שעתיים-שלוש לאכול ואם זה לא הספיק, גם הגדולים שלי היו מתעוררים ומגיעים אלינו למיטה באמצע הלילה ומצאתי את עצמי "נלחמת על כל דקת שינה ומקום לישון בו בנוחות".

 

מהר מאוד הפכתי לאמא-מפלצת. חוסר השינה שלי השפיע מאוד על האנרגיה בבית, ולא היתה לי סבלנות לכלום ואף אחד.

מיכל ממש עזרה לי לעשות סדר בכל הדברים.

 

לייצר שגרת יום נכונה ומותאמת לצרכים של כולם, ללמד את הילדים הרגלי שינה נכונים.

לא להגיע אלינו למיטה בלילה, ואח"כ גם ללמד אותם להחזיר את עצמם לישון במיטות שלהם כשמתעוררים. וגם יאיר נכנס לאט לאט לשינה רציפה, ללא אוכל בלילה (מה שגרם לו לאכול הרבה יותר טוב ביום!)

והאווירה, והמתח שהיו שם קודם והעיקו על כולנו פשוט נעלמו. במקום זה, הצלחתי להיות האמא שרציתי. ברור שיש גם צעקות לפעמים, אבל סה"כ רוב הזמן אני מצליחה לשמור על הכללים די טוב :)

בעיות התנהגות ילדים

גם וגם - החבילה המשולבת

קיים קשר מובהק בין היכולת של ילד להירדם לבד ולישון לילה שלם, לבין דברים שהוא חווה בבית.

כדי שילד יוכל להירדם עצמאית ולישון לילה שלם הוא זקוק להרבה דברים מאיתנו ההורים שאנחנו לא בהכרח מודעים אליהם, וגם אם מודעים, לא תמיד יודעים איך לתרגם את זה לפעולות יומיומיות.

 

כאן החיבור המאוד משמעותי בין תהליך הדרכת הורים וייעוץ שינה.

מניסיוני, כשהקשיים המרכזיים מקבלים מענה נכון בהורות, חלק גדול מבעיות השינה "נפתרות מעצמן", ואז נשאר להוציא עוד כמה "גורמים מעכבים" שמייצרים תלות של הילד שלנו בנו על מנת לסגל הרגלי שינה טובים ובריאים, והעניין נפתר :)

גם הדרכת הורים וגם יעוץ שינה

לוגו הדרכת הורים ויעוץ שינה
חבילת יעוץ שינה והדרכה הורית

רוב האנשים מאושרים בערך כמו שהם החליטו להיות.   

(אברהם לינקולן)

 

עד גיל 3 חשבנו שלתמר שלנו יש קושי משמעותי בהרדמה. היא לא הפסיקה לשגע אותנו: "אני צמאה, יש לי פיפי, אפשר עוד חיבוקי? מה היא לא עשתה כדי שנשב לידה עד שתירדם. חשבנו שאנחנו משתגעים. מצאנו את עצמינו יושבים איתה לפעמים גם שעה ושעתיים אם צריך.

כשעשינו את התהליך המשולב של יעוץ השינה עם הדרכת ההורים, ענייני השינה כמעט והסתדרו לבד. כבר לא היה לה אישיו כזה גדול פשוט להיכנס למיטה וללכת לישון.

בזכות מיכל הצלחנו להבין למה היא זקוקה מאיתנו ולתת לה מענה לזה במהלך היום, ככה שבלילה היא כבר לא היתה זקוקה לנו ונרדמה ממש במהירות ובלי כל הבקשות שהיו לה קודם.

לא האמנו כמה מהר זה קרה ולא הבנו איך לא פנינו לעזרה קודם.

בדיעבד, הינו חוסכים לכולנו הרבה עצבים מיותרים ובעיקר מרוויחים את היחסים הטובים והאווירה הרגועה והנעימה שיש בבית כשכולם ישנים טוב בלילה וכשיש לנו גם קצת זמן לעצמינו

יועצת שינה

איפה ומתי?

אצלי בגבעתיים / אצלכם בסלון (אם אתם גרים במרכז) / בשיחת ווידאו - לבחירתכם

- 12 מפגשים שבועיים. משך כל מפגש: שעה

​- בוקר או ערב, במהלך השבוע או בשישי, בתיאום מראש

***מחיר מיוחד לחבילת הגם וגם!

*****מפגש בונוס - מתנה!

רוצים לצאת לדרך?

אני אלווה אתכם בכל צעד שתעשו, מחויבת לתהליך כמוכם.

תודה - הודעתך התקבלה