חיפוש
  • Michal Blinder

מה אני צריכה כדי להיות מדריכה הורים טובה

כשאני מדריכה הורים, אני מדמיינת את עצמי יושבת מולי ושואלת את עצמי: איך את היית רוצה שידברו אלייך עכשיו? מה את צריכה לשמוע? מה את רוצה להרגיש? למה הגוף שלך זקוק? למה הלב זקוק? למה הראש זקוק? מה את מסוגלת לקבל כרגע ומה לא? מה הקצב הנכון לך?

כל השאלות האלו עוברות לי בראש בשבריר שנייה כשאני בהקשבה מלאה ונוכחת עם מי שמגיע אליי לקבל הדרכה.

אבל לפני כל זה. אני יודעת בעומקי נשמתי, בנימי הנימים שלי, ובליבי - שלא אוכל להיות שם נקייה, צלולה, וחדה כמו שאני רוצה, צריכה, ויודעת להיות עבור ההורים שזקוקים לי, אם לא אעבור בעצמי תהליכים דומים לאלו שהם עוברים.

כי גם אני אמא, אישה, אדם. עם מורכבויות, פחדים, מעצורים, תסכולים, חשקים, רצונות וכל שאר החבילה...


כדי למצוא תשובות צריך לדעת מה לשאול

ההקשבה שלי לאחר, מגיעה תמיד מתוך הקשבה שלי לעצמי, והתפתחות צומחת רק מתוך המקום הזה.

כבר תקופה ארוכה שאני בזמן פנימה - מתבוננת. לא פותרת, לא מסדרת, לעיתים גם מתוסכלת, מפחדת. אבל לא עוצרת. מתבוננת. ומקשיבה. בכל תהליך מגיע רגע של מוכנות. בשלות פנימית שאף פעם אי אפשר לצפות אותו מראש, רגע כזה שבו זהו זה - אנחנו מוכנים פשוט לקפוץ למים ולהתחיל להתמודד. כי די. חייבים שינוי. להישאר במקום כבר לא מתאים אז צריך לזוז, לא משנה לאן, העיקר לזוז.

אבל השקט שלפני הסערה הזו הוא קריטי.

בשקט הזה, אנחנו אוספים את הכלים שהנחוצים לנו למסע שיבוא אח"כ, אנחנו הרבה פעמים לא יודעים שאנחנו עומדים לצאת אליו, אבל כשהוא מגיע, פתאום מתחברות כל הנקודות ואנחנו יכולים לזהות מה נתן לנו פתאום את הכוח להתמודד, להתפתח, לגדול ולצמוח בתוך עצמינו.


יש לי כרגע הרבה שאלות לא פתורות בחיים. אבל אני מחכה בסבלנות, ממשיכה לשאול את השאלות. וברור לי שהיום בו יהיו לי תשובות, או שברירי תשובות - קרוב.

השאלות שלי נהיו יותר מדויקות. כי אני יותר ויותר מקשיבה לקולות הפנימיים.

22 צפיותתגובה 1

פוסטים אחרונים

הצג הכול