חיפוש
  • Michal Blinder

חירות מחשבתית

עודכן: 15 באוק׳ 2018

הדרך להצליח במשהו, לא משנה אם הוא קטן או גדול – עוברת דרך ההסכמה שלי לעשות משהו שדורש ממני מאמץ שהוא לא "הטבעי שלי". לבחור במשהו אחר מהאוטומט שלי.

לא משנה אם זה להצליח במתכון לעוגה מנצחת, או להצליח לסיים ריצה ארוכה, או להצליח לגבור על פחד לעמוד מול קהל ולדבר.

לכולם יש משנה משותף אחד.כמה פשוט להיות מאושרים כשילדים...

כדי להצליח במתכון לעוגה מנצחת – אני צריכה להסכים להפסיק לומר לעצמי ש"אני גרועה באפיה ולנסות שוב ושוב אחרי שהרסתי כבר 7 פעמים את המתכון הזה".

כדי להצליח לסיים ריצה ארוכה – אני צריכה להאמין שאני יכולה. וכשהרגליים כמעט עוברות למצב הליכה במקום ריצה, אני צריכה למצוא בתוכי את הכוחות לומר להן: "לא. אל תוותרו. אתן מסוגלות, קדימה, אני מאמינה בכן, רק תמשיכו".

כדי להצליח לגבור על פחד לעמוד מול קהל ולדבר – אני צריכה להסכים, לשים את עצמי, כמו שאני עם האמת העירומה שלי – הלא נוחה, המזיעה, עם הקול הרועד, עם ההתרגשות והאימה, עם הברכיים המשקשקות, עם הקול החנוק שמסרב לבקוע מהגרון, עם הפחד מבלאק אאוט. להסכים לשים את כל זה ככה, כמו שזה בשידור חי מול אנשים. ולהאמין שאני אצליח להתעלות מעל כל זה ולתת את מה שיש לי לתת. ולהאמין שמי שמולי אחרי שיחווה את כל הדבר הזה, ירצה לקבל ממני את מה שבא לקבל.

הבוקר בחרתי לשחרר הרבה ביקורת עצמית שאני סוחבת איתי ממש טוב לאחרונה. יש לי שק גדול כזה, שאני ממלאה אותו ממש יפה במחשבות מעכבות, בבחירות לא טובות, בכעס עצמי, ברחמים עצמיים, באם הייתי יותר ככה אז אולי היה לי את זה... זה שק כבד מאוד לנשיאה. ולמה בעצם אני כל כך מקפידה לסחוב אותו איתי לכל מקום? את מי זה בדיוק משרת? בטוח שלא אותי ובטח לא את האנשים היקרים לי.

אז אני בוחרת בחירות מחשבתית. בוחרת להוריד מעליי את השק, לפתוח אותו, להתבונן טוב במה שיש בו ולבחור מה אני שומרת ומה אני זורקת. בוחרת לשנות את המחשבות החוסמות והמעכבות למחשבות מקדמות ומאפשרות.

אני יודעת שכדי להצליח במשהו אני צריכה לקחת את כל המחשבות החוסמות שבדרך, לומר להן יפה שלום ותודה שבאתן לבקר ולהראות לי איפה יש לי עוד עבודה לעשות, עוד מקום שחשוב לי להתפתח בו. ואז אגיד להן גם יפה שלום ולא להתראות. כי יש מחשבות אחרות בדרך - מחשבות מקדמות. ואם הן רק יפנו את מקומן למחשבות המקדמות, הן יגיעו. כי בכולנו יש גם וגם. השאלה היא מה אנחנו בוחרים שינהל אותנו.

היום אני בוחרת בי.

למה לא בעצם?

68 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול